ŚW. MARIA DE MATTIAS ... JEST "COŚ" CO NAS ŁĄCZY

Od ponad dwóch lat, w naszej wspólnocie parafialnej dynamicznie rozwija się kult św. Marii de Mattias, założycielki Zgromadzenia Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa ... Zapewne wielu z nas zadaje sobie pytanie: jak i skąd dotarł do naszej parafii Czerwony Różaniec ? Nie chodzi tutaj bynajmniej o nazwiska, bo te akurat są najmniej istotne. Jeśli już ... to posłużyły one "tylko" do zrealizowania pewnego zamysłu Bożego ... Jak się okazało nasza parafia, której od ponad sześciuset lat patronuje św. Marcin ma "coś" wspólnego z rodzinną parafią Marii de Matias. W księdze chrztów (LIBER BAPTISATORUM) zapisano, że ... w 1805 roku Maria de Matias została ochrzczona w kościele w miasteczku Vallecorsa, której patronem jest ... św. Marcin.


>>> OBEJRZYJ FILM >>> 


- Kiedy weszłam do Waszego nowego kościoła i zobaczyłam tabernakulum z motywem Serca Jezusowego, z którego wypływają trzy krople Krwi, od razu zrozumiałam dlaczego tutaj jestem … To tylko utwierdziło mnie o słuszności mojego przyjazdu do Gnojnika ... nie ma mowy o przypadku. Motyw Serca Jezusowego nosimy właśnie na habitach zakonnych - powiedziała s. Krystyna Kusak ASC


 

tekst i foto: MB