Narodzenie Zbawciela Widziane Oczami Dziecka

- Przyjścia na świat Bożego Syna to wielka radość, szczególnie dla nas, ludzi wierzących - mówi ks. Rafał Daniec, wikariusz w parafii św. Marcina w Gnojniku. Każdy na swój sposób stara się wyrazić to, co czuje w sercu, ale niewątpliwie dzieci przeżywają tajemnicę narodzeniu Jezusa w szczególny sposób - dodaje duszpasterz i katecheta publicznego przedszkola.

Aby obejrzeć widowisko jasełkowe, przygotowane przez dzieci z miejscowego przedszkola, sala widowiskowa w Gnojniku z trudem mogła pomieścić zgromadzoną publiczność. Na twarzy młodych aktorowi widać było tremę, ale gromkie brawa i jeszcze większy aplauz, zdecydowanie dodały odwagi młodym artystom.

Na zakończenie parafialnego spotkania kolędowego, na scenie wystąpił zespół Gnojniczanie, który w minioną niedziele zyskał uznanie jurorów oraz zdobył „lipnicką gwiazdę”. Warto dodać, że za kilka dni gnojnicy artyści będą się zmagać przed publicznością Bukowiny Tatrzańskiej, podczas trwającego właśnie Góralskiego Karnawału.