POŚWIĘCENIE KAPLICY ŚW. JANA PAWŁA II

W piątek 13. grudnia Roku Pańskiego 2019, podczas Mszy św. roratniej J.E. ks. bp Leszek Leszkiewicz dokonał uroczystego poświęcenia kaplicy i ołtarza dedykowanego św. Janowi Pawłowi II oraz Matce Bożej Częstochowskiej. W koncelebrowanej ofierze eucharystycznej wzięli udział kapłani z sąsiednich parafii oraz dziekan brzeskiego dekanatu.

- kolejny ważny etap w procesie budowy naszej nowej świątyni mamy zakończony. Wybór patronów bocznej kaplicy nie jest przypadkowy. Jan Paweł II swój papieski pontyfikat zawierzył Maryi słowami: TOTUS TUUS. To właśnie ten obraz był obecny w prywatnej kaplicy Ojca Świętego - wyjaśnia ks. Marian Zapiór, proboszcz parafii św. Marcina w Gnojniku i budowniczy kościoła pw. Matki Bożej Fatimskiej. Powoli zbliżamy się do momentu konsekracji, czyli wieczystego dedykowania Panu Bogu kościoła i ołtarza - dodaje z radością.

RELACJA VIDEO Z CEREMONII POŚWIĘCENIA >>>
 

Warto wspomnieć, że łączny koszt wyposażenia kaplicy wyniósł ok. 80 tys. złotych. W dużej mierze został on sfinansowany przez anonimowych darczyńców. Wierzymy, że Pan który wszystko widzi w ukryciu odda należną zapłatę wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wspierają budowę nowego kościoła. (mb)