VII SALETYŃSKIE SPOTKANIA DZIECI (2)

VII Saletyńskie Spotkanie Dzieci

Rodzina w moim zasięgu

14-16 czerwca 2019 r.

Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie.
Do takich bowiem należy Królestwo Niebieskie!

                                    Mk 10,14
 
W dniu 14.06.2019r.  21  dzieciaków  z Gnojnika pod przewodnictwem ks. Marka  Lisa  i opiekuna   Małgorzaty Kozdrój wyruszyły na  VII Saletyńskie Spotkanie Dzieci (SSD) do Sanktuarium Jezusa   Ukrzyżowanego w Kobylance k. Gorlic. Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem –  „RODZINA W MOIM ZASIĘGU.” Celem spotkania, na  który wskazuje temat, jest uświadomienie  dzieciom potrzeby umocnienia rodzinnych więzów.Do Sanktuarium przyjechało 1500 dzieci, aby  przez trzy dni wspólnie się modlić, tańczyć, śpiewać czyli dawać świadectwo swojej wiary.
 
Dzieciaki rozradowane i radosne bawiły się super z zespołem ADHD. Żar lał się z nieba, ale panowie ze Straży zadbali o schłodzenie prysznicem ze strażackich sikawek :) Każdy dzień zaczynał się od modlitwy i kończył się modlitwą, był czas na animacje, konferencje o rodzinie wspólne rozmowy, zabawy. Można było przeżyć You  Can Dance for Jezus czy np. The Voice of Kobylanka  Kids na żywo :)   Każdy uczestnik miał  możliwość  przygotowania się  do sakramentu pokuty, a potem Eucharystii, którą celebrował bp Jacek Kiciński z Wrocławia. Mimo, iż brakowało wygody, nie było telewizora,  wygodnego łóżka  i prysznica, można  było się świetnie bawić i poświęcić ten czas dla Jezusa !  Dzieciaki kiedy są umorusane, to wtedy są najbardziej szczęśliwe !  Bardzo  polecamy,wszystkim dzieciom i  zapraszamy za rok !!!  Do zobaczenia !

OBEJRZYJ ZDJECIA (kliknij poniżej) >>>