POMOC DLA KAROLINKI

Zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie operacji poszerzenia czaszki naszej 3-letniej córeczki Karolinki w związku z zagrożeniem wzroku, słuchu i sprawności umysłowej. Karolinka urodziła się z rzadką wadą genetyczną – zespołem Aperta. Choroba objawia się przedwczesnym zrośnięciem szwów czaszkowych i deformacją główki a także zrostem wszystkich palców dłoni i stóp. W 2016 roku  przeszła operację główki i operację rozdziału palców u rąk i stóp. Karolinka w bieżącym roku musi przejść kolejną operację czaszki tj. 2 etap poszerzenia przodu główki, ze względu na zagrożenie utraty wzroku, słuchu i sprawności umysłowej!
Mózg ponownie przestaje się mieścić w czaszce i zaczyna uciskać na narząd wzroku. Ciśnienie śródczaszkowe w jej małej główce narasta i jej wzrok się pogarsza. Poszerzenie główki uchroni Karolinkę przed utratą wzroku, słuchu i sprawności umysłowej. Tylko operacja może zapobiec uszkodzeniu nerwów wzrokowych i zmianom w mózgu.

Karolince można pomóc wpłacając darowiznę:

Caritas Archidiecezji Krakowskiej

ul. Michała Ossowskiego 5, 30-656 Kraków

 

Bank BSR o/Kraków

 

Nr konta: 58 8589 0006 0000 0011 1197 0001
tytuł przelewu: leczenie Karolinki Malinowskiej

 

lub: