EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA ...

Ponad 40 kilometrów nocą w samotności ... Jesteś gotów podjąć wyzwanie ? Nocą z 12 na 13 kwietnia będzie miała miejsce Ekstremalna Droga Krzyżowa.

Czym jest EDK? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, dla jednych może być wyzwaniem przerastającym możliwości, dla innych nieznacznym osiągnięciem, jednak celem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest spotkanie z Bogiem, dlatego aby stało się to możliwe trzeba przestrzegać kilku zasad. Po pierwsze Bóg przemawia w ciszy, więc na całej długości trasy zaleca się milczenie, po drugie EDK nie jest nocną pielgrzymką, co oznacza, że idziemy w grupach maksymalnie 10 osobowych (aby łatwiej było zastosować się do zasady pierwszej, oraz aby nie przeszkadzać innym uczestnikom). Duchowość EDK polega na samotności, rozważaniu, trudzie i przełamaniu własnych słabości.

Z Brzeska ruszą 4 trasy: Brzesko- Jamna 42km; Brzesko-Ciężkowice; 42 Brzesko- Zabawa 27km; Brzesko- Domosławice 23km;

Osoby zainteresowane mogą zapisywać się na stronie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej link do strony na facebooku na fanpage’u Ekstremalna Droga Krzyżowa- Brzesko Do zobaczenia na szlaku.

Z Bogiem!
Michał Plichta & Ireneusz Cichowicz