Festyn Charytatywny Dla Paulinki Zając

Tłumy Parafian zebrały się w letnim amfiteatrze, aby wesprzeć duchowo i materialnie piętnastoletnią Paulinę Zając, która od urodzenia cierpi na porażenie mózgowe. Malownicze położenie gnojnickiego parku, które niewątpliwie stanowi - samą w sobie - atrakcje i zachętę do rodzinnych „wypadów”, tym razem połączyło przyjemne z pożytecznym. Zorganizowany przez Publiczne Gimnazjum w Gnojniku, pod hasłem „Bądź przyjacielem” festyn charytatywny, miał na celu nie tylko zabawić młodszych i starszych, ale przede wszystkim dedykowany był wspomnianej uczennicy miejscowej szkoły.

- całkowity dochód z imprezy będzie przeznaczony na rehabilitacje i pomoc w leczeniu Pauliny - mówi Mirosław Mietła, dyrektor Publicznego Gimnazjum w Gnojniku. Dowodem otwartości serca na potrzebę Pauliny i wyrazu solidarności z rodziną, było aktywne włączenie się do organizacji imprezy nie tylko gimnazjalistów, ale również ich rodziców, którzy zorganizowali m.in. catering, loterię fantową i wiele ciekawych konkursów. Obecna na imprezie mama Pauliny nie oszczędziła słów wdzięczności, które ze wzruszeniem skierowała do wszystkich obecnych uczestników festynu. (MB)