św. Mikołaj w Gnojniku

 

W dzień liturgicznego wspomnienia biskupy z Miry, do kościoła parafialnego w Gnojniku przybył św. Mikołaj. Jak przystało na średniowicznego biskupa, ubrany był w czerwony ornat, na głowie miał mitre, a w ręku trzymał pastorał.

Oczywiście nie mogło zabraknąć charakterystycznej brody.

- Z wielką radością cały rok czekamy na ten dzień. Niewątpliwie miły i przyjemny - mówi Hubert Skirło. Prezenty jakie przynosi św. Mikołaj, każdemu dziecku sprawiają ogromną radość - dodaje Juliusz Skirło, Jego brat.

Dostojny Gość rozdawał prezenty i podarunki nie tylko dzieciom, ale również ministrantom, lektorom oraz licznej grupie należącej do Dziewczęcej Służby Maryjnej.

Marek Białka

Zdjęcia: Danuta Białka

http://www.brzesko.ws/DesktopModules/Articles/ArticlesView.aspx?tabID=0&ItemID=3129&mid=10640