TABLICA PAMIĄTKOWA KS. JULIANA OSMOLI

Na kilka tygodni przed drugą rocznicą śmierci ks. Juliana Osmoli, który przez blisko pół wieku sprawował posługę duszpasterską w naszej wspólnocie, społeczność parafii pw. św. Marcina w Gnojniku ufundowała tablicę pamiątkową poświęconą Jego pamięci. Odsłonięcie i poświęcenie tablicy odbyło się 4 listopada, w czasie Mszy św., której przewodniczył ksiądz Józef Drabik, dziekan brzeskiego dekanatu. 

- Był niestrudzonym kapłanem, który mimo sędziwego wieku aktywnie uczestniczył w życiu sakramentalnym nie tylko parafii ale również całego dekanatu. Był bardzo szanowany wśród wspólnoty kapłańskiej - mówił ks. Józef Drabik podczas uroczystości.

W ceremonii uczestniczyło spore grono parafian oraz przedstawiciele rodziny zmarłego kapłana, którzy przybyli do Gnojnika z okolic Mielca.

(MB)