Ślubowanie pierwszoklasistów w Gnojniku

„Przyrzekamy uczyć się pilnie. Przyrzekamy szanować wszystkich, którzy pracują w szkole po to, aby nam było w niej dobrze. Będziemy się starali być dobrymi kolegami i koleżankami. Będziemy przyjaciółmi roślin i zwierząt. Chcemy swoją nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom oraz naszej Ojczyźnie – Polsce”. 

 

Tymi słowami trzydziestu pięciu uczniów klas pierwszych, złożyło uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Zgodnie z przyjętym ceremoniałem,  zostali oni przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Gnojniku.

Akt ślubowania odczytała Pani Ewa Prus, dyrektor szkoły. Po złożeniu przyrzeczenia, pierwszoklasiści otrzymali Akty Pasowania na Ucznia. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć i drobnych upominków od Rady Rodziców. Uroczystość pasowania dostarczyła wielu emocji i wzruszeń zarówno pierwszakom, jak i ich rodzicom.

Po zakończeniu uroczystości, dzieci wraz z wychowawcami udały się do swoich klas, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Z tej okazji, tzw. „starszy rocznik” przygotował i wykonał część artystyczną, na którą złożyły się m.in. wiersze i śpiewy piosenek o tematyce papieskiej, ponieważ szkoła nosi imię Jana Pawła II. 

Uroczystość uświetniły również występy miejscowego zespołu tanecznego „Szkraby”, a także indywidualne występy młodzieży szkolnej. W uroczystości wzięli udział, m.in. wójtowie ościennych gmin, starosta brzeski, dyrektorzy szkół i gimnazjów z terenu gminy.

Zapewne ten dzień - niewątpliwie pełen wrażeń, na długo pozostanie w pamięci uczniów klas pierwszych. Wszystkim pierwszoklasistom redakcja portalu brzesko.ws, życzy wiele radości w zgłębianiu tajników wiedzy. 

 

Marek Białka

http://www.brzesko.ws/DesktopModules/Articles/ArticlesView.aspx?tabID=0&ItemID=3061&mid=10640