ZABAWA WALENTYKOWA 2019 A.D.

Już po raz kolejny, grupa sympatyków oraz miłośników dobrej muzyki i tańca bawiła się na balu walentynkowym, jaki odbył się w sobotę 16-go lutego 2019 roku w Gnojniku.

- całkowity dochód z zabawy przeznaczymy na renowacje naszego zabytkowego kościoła św. Marcina. Tak więc była to nie tylko zabawa walentynkowa i karnawałowa, ale - przede wszystkim - charytatywna - mówi ks. Marian Zapiór, proboszcz parafii św. Marcina w Gnojniku. Ciesze się, że tylu wspaniałych Gości przybylo do naszej parafii, aby łączyć przyjemne z pożytecznym, bo przeto czy jecie czy pijecie, czy cokolwiek innengo czynicie, wszystko na chwałą Bożą czyńcie - dodaje, cytując słowa z listu św. Pawła Apostoła do Koryntian.

Organizatorzy zabawy zadbali nie tylko o kulinarne przyjemności, które mogły zaspokoić nawet najbardziej wyrafinowane gusta smakowe, ale także dołożyli starań, aby Goście mogli czerpać radość z parkietowego szaleństwa. Do tańca przygrywał bowiem zespół muzyczny WATRA z Limanowej, który wielokrotnie nagradzany był gromkimi brawami.

Niebywałą atrakcją sobotniego wieczoru, było losowanie cennych nagród rzeczowych. Każdy uczestnik balu miał prawo do udziału w losowaniu. Nagrodę główną - pielgrzymkę do Medjugorie - wylosowała Pani Aneta Rzepa, właścicielka salonu fryzjersko-kosmetycznego, nota bene jedna z fundatorów innych nagród. Sporych emocji dostarczyła również aukcja różnych przedmiotów ofiarowanych przez anonimowych Darczyńców, takich jak chociażby egzemplarz powieści Stefana Żeromskiego pt. Przedwiośnie z autografem Pary Prezydenckiej. Niewątpliwie liderem licytacji byli Panowie Jerzy Migacz i Stanisław Krakowski, którzy po trecim uderzeniu młotka stali się właścicielami cennych obrazów.

Większość uczestników gnojnickiego balu charytatywnego, co roku "wrzuca" symboliczny grosik na wzór rzymskiej fontanny di Trewi ... A wszystko po to, aby móc za rok tutaj wrócić.

O tym jaki nastrój panował podczas sobotniego balu charytatywnego, świadczą uśmiechy na twarzach jego uczestników. (MB)

BIESZCZADY 7-8 WRZESIEŃ 2019 program

ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKĘ PO BIESZCZADZKICH SZLAKACH (...). OAZA SPOKOJU, MODLITWA I MEDYTACJA ... (...)

PIELGRZYMKI Z BIUREM RAFAEL ...


                 PIELGRZYMKA DO  LOURDES  i  LA SALETTE    
                                    Termin:    07.09 – 15.09.2019
         Koszt 9-dniowej pielgrzymki wynosi:             850 zł. i 330 euro
1 dzień:Zbiórka pielgrzymów w Rzuchowej w godzinach wieczornych. 21.00 Msza Św. Wyjazd w  kierunku Włoch
2 dzień: Przejazd uczestników do Włoch z Msza Św. w Kahlenbergu-Wiedeń, przyjazd w  pobliże Mediolanu/Włochy w  godzinach wieczornych – zakwaterowanie i  obiadokolacja.
3 dzień: wcześnie rano pakowanie bagaży, śniadanie; wyjazd do La Salette przez Briancon – zakwaterowanie i obiadokolacja; Msza Św. oraz o godz. 21.00 procesja różańcowa z  lampionami.
4 dzień:Msza Święta, śniadanie, pobyt w Sanktuarium do godzin południowych, czas wolny na modlitwę indywidualną także w miejscu Objawienia się Matki Bożej, pakowanie bagaży, przejazd w okolice Avignonu. Obiadokolacja i nocleg.
5 dzień:Po śniadaniu zwiedzanie średniowiecznego miasta, podejście pod Pałac Papieski - siedzibę 7 papieży w czasie 70-cio letniej "niewoli" w XIV wieku. Następnie przejazd do Carcassonne – zwiedzanie średniowiecznego miasteczka ze wspaniale zachowanymi murami obronnymi; przejazd do Lourdes zakwaterowanie i  obiadokolacja.
6 dzień: Lourdes- godz. 7.00 śniadanie; wyjście na zwiedzanie miejsc związanych z  objawieniem, przejście i modlitwa w Grocie, Msza Święta, nawiedzenie domu św. Bernadety 19.00 obiadokolacja, 21.00 nabożeństwo różańcowe i  Procesja Maryjna.
7 dzień: Lourdes- godz. 8.00 śniadanie; wyjście na Drogę Krzyżową, Msza Święta, możliwość zanurzenia w  basenach i czas wolny, 19.00 obiadokolacja, 21.00 nabożeństwo różańcowe i  Procesja Maryjna.
8 dzień: godz. 6.00 Msza Święta w Lourdes, śniadanie; pakowanie bagaży, wyjazd do Turynu/Włochy– zakwaterowanie i obiadokolacja.
9 dzień: godz. 6.00 pakowanie bagaży, śniadanie; Nawiedzenie Montichiari – miejsca Objawień Matki Bożej skąd Maryja dała dla Świata Godzinę Łaski. Wyjazd do Polski i przyjazd w  godzinach nocnych (ok. 23.00) – zakończenie pielgrzymki.
 
    Wyjazd organizowany przez Biuro Pielgrzymkowe Rafael-STELLAE MARIS
Organizatorwpisany do Rejestru Organizatorów Turystyki pod numerem 9667  i posiadający gwarancję ubezpieczenia wystawiona przez AXA (Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.) na kwotę 386.415 zl. o numerze 03.112.507. Beneficjentem gwarancji jest Marszalek Województwa Małopolskiego.
 
Kontakt:  tel.  606190410   
 
 
Organizator zapewnia: – autokar Lux z klimatyzacją, video, wc, barkiem (kawa i herbata gratis), – noclegi w hotelach klasy turystycznej *** (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje (z wyłączeniem przejazdów nocnych), na terenie Francji kolacje w hotelach lub w restauracjach samoobsługowych, typu Flunch – obsługę pilota na całej trasie, obowiązkowy turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 - za pokój 1 osobowy 20euro/ za noc dopłaty
 Ubezpieczenie obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. Ubezpieczenie to nie obejmuje zdarzeń zawinionych umyślnie oraz ubezpieczenie na choroby przewlekłe.
 
 
Warunki uczestnictwa! Uczestnik pielgrzymki:
– powinien posiadać ważny i niezniszczony dokument tożsamości; UWAGA!!!Do wyjazdu wystarczy posiadanie ważnego (min. 3miesiące) dowodu osobistego;
– odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki;
– zobowiązany jest do przestrzegania punktualności i zaleceń pilota;
Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany programu i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników, zmiany przepisów, działania siły wyższej. Kalkulacja ceny przyjęta przy 45 uczestnikach.
Radzimy zabrać ze sobą na pielgrzymkę: lekarstwa na własne potrzeby, mały zagłówek, ręcznik, wygodne buty, pantofle-klapki, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, parasol, aparat, ubiór stosowny do wejścia do kościoła (Panie – zakrywający ramiona i  kolana; Panowie – długie spodnie).
Cena obejmujeświadczenia:
• opieka duszpastersko-rekolekcyjna
• przejazd autokarem
klasy LUX ( klimatyzacja, barek, wc, video…)
• opieka pilota i przewodnika na całej trasie
• ubezpieczenie KL i NNW w AXA. 
• 6 śniadań i obiadokolacji
• 6 noclegów: pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienkami w pensjonacie***

•         Fundusz Gwarancyjny opłata – 10 zł od osoby.
 
 

 +++++++

 

Pielgrzymka do Medjugoria
Od 16.03-24.03.2019r.
Koszt: 450 zł + 110 euro

 
Plan wycieczki:
1 dzień zbiórka w Tuchowie i msza św rozpoczynająca pielgrzymke
2 dzień msza św Yepric a następnie dojazd do miejsca zakwetorowania Medjugorii
3 dzień spotkanie z MIRIAN która ma widzenie MARYJĄ
4 dzień wyjscie na góre OBJAWIEŃ
5 dzień wyjscie na KRIZEWAC
6 dzień wyjazd do Tichaliny oraz wodospady krawica
7 dzień spotkanie u Gorana Patryk i Nancy i spotkanie u siostry Mirian
8 dzień spotkanie z Proboszczem Medjugorii i powrót do domu
9 dzień przyjazd do miejsca rozpoczencza pielgrzmki Tuchów
 
W każdy dzień od godz. 17.00 do 20.15 odbywa się naborzeństwo do Matki Pokoju.
Więcej informacji pod numerem tel. 606190410
 
Cena obejmuje następujące świadczenia:
• opieka duszpastersko-rekolekcyjna
• przejazd autokarem
klasy LUX ( klimatyzacja, barek, wc, video…)
• ubezpieczenie KL i NNW w AXA. 
• 6 śniadań i obiadokolacji
• 6 noclegów: pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienkami w pensjonacie

+++++

czytaj więcej >>>
http://rafael-stellaemaris.pl/