ks. Andrzej Zając ... droga z Gnojnika do Wadowic

ks. Andrzej Zając urodził się w Gnojniku w dniu 13 listopada 1846 roku, jako syn kmiecia Dominika Zająca i Salomei Kopeć. Tam również ukończył szkołę parafialną. W latach 1859-1868 kontynuował dalszą naukę w Gimnazjum w Tarnowie, która została uwieńczona egzaminem dojrzałości. Następnie rozpoczął studia teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. W dniu 13 lipca 1872 roku został wyświęcony na kapłana przez J.E. ks. biskupa Józefa Pukalskiego, ówczesnego ordynariusza tarnowskiego. Mszę św. prymicyjną odprawił w dniu 4 sierpnia 1872 roku w kościele parafialnym w Gnojniku.

czytaj całość >>>

APEL O POMOC DLA WIOLETTY

Nasza Parafianka Wioletta Boczarska jest od 15 lat chora na nietypową chorobę Leśniowskiego Crohna. Jest po wielu przebytych operacjach. To młoda mama, która chce żyć. Obecnie wychowuje samotnie 10-cio letnią córeczkę.

Ostanim czasem choroba bardzo się nasiliła i Wioletta leży w szpitalu w ciężkim stanie. Obecnie znajduję się w bardzo ciężkiej sytuacji finansowej, po powrocie ze szpitala jej  dom wymaga dostosowania, aby chora mogła w nim funkcjonować i wiele, wiele  innych kosztów związanych z leczeniem.

Dlatego w niedziele dnia 25.10.2020 r. przy kościele będzie zbiórka do puszek na ten cel, Parafianki będą prowadzić dodatkowo kiermasz stroików świątecznych i pakowane ciasta domowej roboty, które będzie sobie można zakupić.

Dlatego zwracamy się do Was Parafianie o okazanie serca  i ofiarności.  Niech nasza Parafianka nie zostanie sama w tym trudnym dla Niej czasie. Pamiętajmy słowa Jezua, że "Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, mnieście uczynili"

DEKRET BISKUPA ORDYNARIUSZA WS. COVID-19

W związku z dynamicznym wzrostem zachorowań na COVID-19 w ostatnich dniach oraz wprowadzeniem nowych obostrzeń sanitarnych podczas zgromadzeń religijnych, niniejszym pragnę przypomnieć podstawowe zasady postępowania oraz przekazać dodatkowe postanowienia.

czytaj całość >>>