DAJ SIĘ PRZEKONAĆ, ŻE BÓG UZDRAWIA ...

W dniach od 08-10 .06. 2018 w Krynicy Zdrój odbędzie się Forum Ewangelizacyjne " GODZINA MIŁOSIERDZIA" Forum jest dla każdego.Drzwi stoja otworem. Jeśli chcesz zmienić Swoje życie, wlać w serce pokój, miłość i radość, to daj się porwać Duchowi Świętemu:) Pan Jezus uzdrawiał i uzdrawia. Jesli masz problem, z którym nie umiesz Sobie poradzic, jedź i oddaj to Najwyższemu Panu Niech Cię dotyka, przemienia i uzdrawia. Zaproś przyjaciół, znajomych i jedź ! Dlaczego nie juz? Dlaczego nie ja ? Kliknij w link i dawaj, zapisz się. Tam na Ciebie czeka Jezus :)

https://godzinamilosierdzia.pl/


Małgorzata Kozdrój

MIKOŁAJ Z AKCJĄ KATOLICKĄ

6 Grudnia 2017 r. św. Mikołaj zawitał do naszego parafianina Radosław Kępy, którego wszyscy znamy. Raduś od chwili urodzenia zmaga się z bardzo ciężkimi schorzeniami. Członkowie Akcji Katolickiej, wraz z opiekunem ks. Marianem Zapiór, z inicjatywy Pani Prezes AK Krystyny Żurek zorganizowali po raz pierwszy szlachetną paczkę, którą postanowili przekazać Radusiowi. Tą niespodzianką sprawiliśmy także radość rodzicom Radusia i młodszemu braciszkowi Nikodemkowi, o którym Św. Mikołaj tez nie zapomniał :) Jesteśmy bardzo wdzięczni i mile zaskoczeni. Jak dobrze, że jesteście. Raduś będzie miał cały rok słodkie życie z odpornością. To jest bardzo budujące mieć wokół siebie tak wspaniałych ludzi- mówi mama Radusia, nie ukrywając wzruszenia. Cieszymy się bardzo waszą radością, bo dla Nas to niewiele, a Wam daje wiele - mówi Prezes Akcji Katolickiej. Radusiowi życzymy dużo, dużo zdrowia. Rodzicom wytrwałości i nigdy nie gasnącej nadziei na lepsze jutro. Korzystając z okazji zbliżających się Świąt. Pragniemy Wam złożyć życzenia: Radości z Narodzenia Bożej Dzieciny, Niech Wam Błogosławi każdego dnia, a Maryja Królowa Pokoju ma w swej opiece. Spokojnych i Rodzinnych Świąt.

Małgorzata Kozdrój

PATRONALNE ŚWIĘTO AKCJI KATOLICKIEJ

W Tarnowskiej Katedrze dnia 26.11.2017 odbyła się uroczystość Chrystusa Króla pt „Chrystus jest Królem Wszechświata. O godz. 10.30 rozpoczęła się Eucharystia pod przewodnictwem JE Bpa Andrzeja Jeża. We wspólnej modlitwie wzięły udział poczty sztandarowe Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ma nam uświadomić, że Chrystus jest królem całego stworzenia-wszechświata . Jego panowanie nie wynika z jakichś dokonań, z wybrania czy z wywalczenia tej godności. On jest Królem, bo jest Bogiem-Człowiekiem, Stworzycielem i Odkupicielem. Z tego właśnie tytułu ma absolutną władzę. Bóg nie tylko stworzył świat, ale ciągle go stwarza i nim włada. Królestwo Jezusa jest czymś zupełnie innym od wszystkich królestw ziemskich. Dotyczy ono wszystkich narodów, wszystkich miejsc i wszystkich czasów. Ono już istnieje w Kościele, choć jeszcze nie zostało do końca wypełnione. Dlatego właśnie w codziennej modlitwie, którą zostawił nam sam Chrystus, wołamy z nadzieją: PRZYJDŹ KRÓLESTWO TWOJE! Prezes Robert Rybak odczytał list z życzeniami Pani Urszuli Furtak prezes Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej w Polsce. „Niech Chrystus Król i Pan Wszechświata poprzez nasze serca i otwarte dłonie umacnia swój Kościół. Niech Boża Opatrzność każdego z akcyjnej rodziny prowadzi i ma w swojej opiece. Prezes przytoczył także kilka wydarzeń do których doszło w ostatnim czasie, zwracając uwagę na przyjęcie patronatu Świętego Jana Pawła II przez Akcję Katolicką w Polsce. „Jak wiecie, jest dzisiaj wyjątkowy dzień, ponieważ to właśnie dziś Akcja Katolicka Diecezji Tarnowskiej, my tu zgromadzeni odczytamy wspólnie akt przyjęcia Św. Jana Pawła II za naszego pierwszorzędnego patrona. I tak na zakończenie wszyscy razem odczytaliśmy akt oddania Akcji Katolickiej Świętemu Janu Pawłowi II przyjmując go za patrona.